Schetyna: Dobrze, że nie startowałem na szefa PO

29.08.13

Wiceszef PO Grzegorz Schetyna uważa, że dobrze się stało, iż nie wystartował w wyborach przewodniczącego Platformy. W jego ocenie, teraz - po zakończeniu wyborów szefa partii - PO musi wyciągnąć wnioski na przyszłość.

- Łódź to miasto umarłe, miasto meneli - powiedział znany aktor Bogusław Linda w wywiadzie. Łodzianie się obrazili. Zakłócali pracę przy produkcji nowego filmu, w którym gra Linda. Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że premier Donald Tusk miał wiedzę na temat sytuacji w Agencji Rynku Rolnego i ją tolerował Premier Donald Tusk powiedział, że chciałby zostać jak najszybciej przesłuchany przez komisję śledczą do spraw wyjaśnienia afery hazardowej.Komorowski jako prezydent byłby wasalem Tuska, więc to raczej on wygra prawybory w PO – uważa posłanka PiS MEN przyznaje, że to, co dostało od wykonawców tego projektu, to bubel. Nie wie, kiedy zostanie on naprawiony. Dwie kobiety oraz mężczyznę podejrzanych o okradanie starszych osób zatrzymała policja z Nidzicy. Gdy jedna z kobiet pokazywała ofiarom pościel, druga szukała pieniędzy, które zabierała.

Do Centrum Informacji o Ofiarach II Wojny Światowej trafiły dokumenty białostockiego prokuratora IPN o wywózkach do Kazachstanu.

Inspekcja Transportu Drogowego rusza z akcją "bezpieczny autokar - ferie zimowe 2013". Dziś wypoczynek rozpoczynają uczniowie w województwach: kujawsko-pomorskim, małopolskim, lubuskim, świętokrzyskim i wielkopolskim Śledczy kwestionują umowy z urzędnikami MSWiA na pracę przy niektórych projektach informatycznych.

Biuro zażaliło się na umorzenie śledztwa w sprawie oświadczenia Mirosława Drzewieckiego. Zdaniem prokuratury nie ma do tego prawa. CBA chce, by spór przeciął sąd Federacja ma zasilić polski budżet ok. 40 mln zł z VAT m.in. od biletów. Może jednak odzyskać nawet 10 mln więcej Do kompleksu parkowego Pola Mokotowskiego wkrótce zostanie włączony teren bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa OczyszczaniaDworzec w Warszawie ma zostać lekko odświeżony, a nie przebudowany - mówi Jacek Bochenek, dyrektor projektu Euro 2012 w Deloitte Polska Niemal co piaty studentów finansuje swoją edukację – wynika z badania „Finansowy portret młodych” przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej. Prezydent Szczecina Piotr Krzystek nie wystąpi z prywatnym aktem oskarżenia wobec internautów, którzy zniesławiali go na forach internetowych

RSS

Wydany przez Polskę były rosyjski prokurator przewieziony do Moskwy

08.02.13

Były rosyjski prokurator Aleksandr Ignatienko, który w czwartek przed południem został przekazany stronie rosyjskiej, tego samego dnia został przetransportowany samolotem Polskich Linii Lotniczych LOT do Moskwy.

RSS

Magdalena Ogórek zadowolona z kampanii

08.03.15

Kandydatka SLD na prezydenta Magdalena Ogórek powiedziała wychodząc z posiedzenia zarządu Sojuszu, że zbieranie podpisów koniecznych do rejestracji jej kandydatury "idzie bardzo dobrze".

RSS

Posłanka PO przegrała proces ze swoją asystentką.

29.09.13

Beata Bublewicz (PO) przegrała w sądzie pracy ze swoją byłą asystentką. Posłanka musi zapłacić byłej pracownicy odszkodowanie za niezgodne z prawem zwolnienie; wyrok jest prawomocny. Zdaniem posłanki "sądy pracy w kraju źle traktują pracodawców".

RSS

Duda odpowiadał na pytania internautów

08.08.15

Wsparcie dla przedsiębiorców, bo to oni tworzą miejsca pracy, nowe rozwiązania podatkowe i zmiany w systemie emerytalnym - takie rozwiązania dla młodych, którzy obawiają się o emerytury, proponował prezydent Andrzej Duda odpowiadając na pytania internautów na Facebooku.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Kaczyński i jego "haki" na Sikorskiego

15.02.10

Lidera PiS bawi myśl o kandydaturze Sikorskiego na prezydenta RP. Bo - jak twierdzi - ma na niego haki. - Niech pokaże co ma - odpowiada Sikorski

RSS

Kamieniami w pociągi

15.10.13

Młodzi ludzie obrzucili kamieniami pociągi w okolicy Poznania oraz Krakowa. Zostali zatrzymani.

RSS

Pominięto zasługi "Solidarności" i Bieleckiego. PiS chce uchwały

08.06.14

Posłowie PiS zaapelowali o przyjęcie przez Sejm uchwały wyrażającej wdzięczność dla NSZZ "Solidarność" oraz rządu Jana Olszewskiego za ich udział w budowaniu polskiej wolności. Zdaniem PiS we wczorajszych obchodach rocznicy 4 czerwca 1989 r. pominięto ich zasługi.

RSS

Warszawska Droga Krzyżowa

01.04.13

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz wraz z księżmi niesiekilkumetrowy drewniany krzyż podczas centralnej Drogi Krzyżowej

RSS

Palikot i Miller walczą o toaletę

29.10.14

Sejmowe partie tak bardzo poróżniły się w sprawie podziału pomieszczeń w parlamencie, że trzeba było wyznaczyć mediatora.

RSS

Kaczyński: naród polski został niezwykle drastycznie obrażony

01.06.12

Naród polski został obrażony w sposób niezwykle drastyczny, więc tu potrzebne są jednoznaczne przeprosiny i to nie ze strony urzędników nawet wysokiego szczebla, ale ze strony prezydenta Baracka Obamy - oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński

RSS

Z gabinetu Nowaka do spółek na kolei

08.06.14

Współpracownicy byłego ministra po jego dymisji znaleźli pracę w spółkach podległych resortowi infrastruktury.

RSS

TOPR szukał turystki, która była w domu

08.07.14

Czternastu ratowników TOPR i policyjny śmigłowiec przez kilka godzin poszukiwali kobiety, która miała zaginąć w Tatrach. Tymczasem była ona w Krakowie

RSS

Celnicy zamknęli legalną firmę

29.04.13

Edward Górski przez 20 lat był właścicielem dużej firmy transportowej. Stracił majątek przez decyzję Izby Celnej, która zarzuca mu przestępstwo, którego nie popełnił.

RSS

Rzeszów. Tragedia w domu dziecka

01.09.14

Prokuratura bada, co było przyczyną śmierci w rzeszowskim domu dziecka niemowlaka, którego dzień wcześniej policjanci odebrali pijanej matce.

RSS

Dziecko nie tylko z in vitro

29.08.14

Portal medyczny tworzony przez katolickich lekarzy ma dostarczyć Polakom wiedzy o płodności.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny