Policja poszukuje sprawcy śmiertelnego wypadku

29.07.13

Policja poszukuje sprawcy śmiertelnego potrącenia 44-letniego pieszego w miejscowości Włostów (Świętokrzyskie)

Dla coraz większej liczby osób handel narkotykami to zajęcie jak każde inne Donald Tusk i Grzegorz Schetyna wspólnie zaprezentowali projekt konstytucji przygotowany przez PO. Partia proponuje kilka znaczących zmian Na to wesele od pół roku czekała cała Krobia. Honorowym gościem na ślubie Jana Olejniczaka, prezesa Związku Młodzieży Wiejskiej „Wici” w Wielkopolsce, miał być sam Stanisław Mikołajczyk.Są dwa znaczenia słowa „obywatel". Zasadnicze − i tutejsze Kijów i Moskwa zabraniajš nawzajem pokazywania swoich filmów, zakazujš rozpowszechniania ksišżek i próbujš œcigać aktorów. Z analizy pilotażu kosztownego programu wynika, że nie wpłynął on na umiejętności i osiągnięcia uczniów.

Marek Budajczak, pedagog: To Prusacy stworzyli pierwszy w historii świata system obowiązkowej oświaty dla dzieci wszystkich warstw społecznych. Szkoła miała realizować cel nie kulturowy, a przede wszystkim polityczny. Chodziło w niej ni mniej, ni więcej – o tresurę.

Polska zadeklarowała przyjęcie tylu uchodźców, ile mieści się w jednym pociągu warszawskiego metra. To niewiele - powiedziała arabistka Patrycja Sasnal. Rusza akcja przygotowywania 
paczek dla Polaków 
z krajów b. ZSRR.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego potępiło porwanie przez prorosyjskich separatystów ekspertów OBWE na Ukrainie. Szef BBN Stanisław Koziej uważa, że Rosja nie może milczeć w tej sprawie, a działanie separatystów dyskwalifikuje ich w rozmowach politycznych. Polacy jeszcze będą stawiali generałowi Jaruzelskiemu pomniki - twierdzi szef SLD, Leszek Miller Posłowie opowiedzieli się za udzieleniem wotum zaufania dla rządu premiera Donalda Tuska.Gdyby jesienne wybory odbyły się dziś, największe poparcie bo 35 proc. zdobyłoby PiS, na drugim miejscu znalazłoby się PO z 26 proc. - wynika z sondażu Millward Brown dla Faktów TVN. Na portalu czołowej niemieckiej gazety ukazał się tekst wyjaśniający, dlaczego Polacy nie tolerują określenia "polskie obozy". Najbardziej pocieszające są komentarze czytelników. Pięć osób zginęło w wypadku, do którego doszło rano na drodzekrajowej nr 60 w miejscowości Czernia w pow. ostrołęckim (Mazowieckie).

RSS

Polscy żołnierze ćwiczą na Ukrainie

08.09.14

Pluton żołnierzy z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej weźmie udział we wrześniowych ćwiczeniach Rapid Trident 14 na poligonie Jaworów koło Lwowa na zachodniej Ukrainie.

RSS

Wałęsa będzie członkiem nowej Rady ECS

22.11.12

Lech Wałęsa zasiądzie w Radzie Europejskiego Centrum Solidarności, która wpiątek w nowym składzie rozpocznie swoją drugą kadencję.

RSS

Referendum: Skradziona torebka, ulotki

08.09.15

Trzy sygnały o incydentach związanych z wyborami dotarły już do policji. PKW zapewnia, że nie mają one wpływu na głosowanie.

RSS

Katolicy nie pasują Platformie

15.01.14

Posłanka Anna Sobecka z PiS staje w obronie wiceministra sprawiedliwości Michała Królikowskiego. - Atakuje pan człowieka prawego tylko dlatego, że ośmielił się przyznać do swojej wiary – napisała w liście otwartym do posła PO Andrzeja Halickiego, który domaga się usunięcia wiceszefa resortu sprawiedliwości, bo jego poglądy są „całkowicie sprzeczne z tym, co jest istotą myślenia w Platformie, nawet jeżeli jest ona wielonurtowa".

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Zarzuty dla byłych szefów Kulczyk Holding

15.06.12

Jan W. miał wręczyć milion dolarów łapówki przy prywatyzacji TP SA

RSS

Feministka grozi: Aborcja w Wigilię

29.12.13

Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.

RSS

Piskorski dołączy do Europy Plus?

22.04.13

Paweł Piskorski został ponownie wybrany na przewodniczącego Stronnictwa Demokratycznego

RSS

Straszył bombą, której nie było. Trafił za kraty

08.03.14

Za wywołanie fałszywego alarmu bombowego odpowie 38-letni mieszkaniec Gdyni. Dwa razy straszył, że dojdzie do eksplozji w sklepie. Wpadł po trzecim telefonie.

RSS

Ten zapach pomarańczy

22.12.12

Ćwierć wieku temu szczytem marzeń dzieci była ładna maskotka, a szczęście dawała paczka orzeszków

RSS

Kolarze przejadą 3700km, by pomóc dzieciom

29.08.12

Ośmiu kolarzy z Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie w 25 dni przejedzie 3700 km, by zebrać pieniądze na kolonie dla setki dzieci. Kolarze odwiedzą 11 państw, dotrą nad Morze Czarne

RSS

"Nie wiedziałem o udziale Totalizatora"

15.01.10

My próbowaliśmy wspierać spółkę skarbu państwa, Chlebowski zabiegał o interesy wąskiej grupy przedsiębiorców - mówi Przemysław Gosiewski (PiS)

RSS

Fałszywy fortepian Chopina

22.01.10

To historia jak z filmu sensacyjnego – jest wielka postać, związana z nią tajemnica i zaskakujący finał.

RSS

Przedsiębiorcy boją się korupcji

15.03.14

Połowa firm w ostatnich dwóch latach padła ofiarą przestępstw gospodarczych, a co drugie popełniły osoby z wewnątrz, w tym z kadry kierowniczej. Co szósta firma twierdzi, że straciła kontrakt, bo konkurent dał łapówkę - wynika z badań firmy doradczej PwC.

RSS

Jedyny polski Monet odnaleziony

15.01.10

Wielkopolscy policjanci odzyskali skradziony dziewięć lat temu obraz Claude'a Moneta "Plaża w Pourville"

RSS

Amerykanie jadą przez Polskę [GALERIA]

29.03.15

Przez Polskę jadą konwoje wojsk amerykańskich z 2 Pułku Kawalerii. Po zakończeniu ćwiczeń w krajach bałtyckich i w Polsce wracają do bazy w niemieckim Vilseck.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny